Lačni Franz je “Lud ko puška”

by svi 10, 2019Domaća glazba, Nova izdanja, Vijesti

Nezaustavljivi Zoran Predin objavio je novi singl “Lud ko puška” Lačnog Franza.

Tekuća godina slovenskom kantautoru, glazbeniku i piscu krenula je očito u šestoj brzini pa je nakon novog albuma “Zoran pjeva Arsena” s Damir Kukuruzović Django Groupom, objavljenim početkom godine na CD-u i vinilu, te knjige “Glavom kroz zid” odlučio predstaviti i novi singl jednog od najznačajnijih rock bendova. Singl “Lud ko puška” ponovo donosi prepoznatljivu autoironiju Lačnog Franza kojom se opisuje trenutačno stanje društva i kolektivne svijesti.

Predin potpisuje tekst i glazbu, dok iza aranžmana stoji čitav bend. Ovom pjesmom poručuje da godinama čeka kada će ga zdrava pamet sresti, a onda se u refrenu tješi čistom dušom koja ga čuva od lanca mudrih mudrosti.

“Grupa Lačni Franz ove godine slavi svoj 40. rođendan s novom pjesmom prigodnog autobiografskog karaktera u kojoj o svom strahu od zdrave pameti pjevamo po principu – ‘ko prizna, pola mu se prašta. Pjesma je bez glutena i ideoloških boja”, poručili su iz benda.